23948sdkhjf
Logga in eller skapa en prenumeration för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Food Supply
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Annons
Annons
Innehållet nedan modereras inte i förväg och omfattas därmed inte av webbplatsens utgivningsbevis.
Dela sida
Sponsrat innehåll

Procudan går in i podcaststudion på FoodTech

Vilka möjligheter ger det att låta Procudan blanda företagets ingredienser? Det är ett av ämnena när två av våra specialister delar med sig av erfarenheter i årets FoodTech-podcast tisdagen den 27 oktober kl. 10.45.

När FoodTech öppnar i Herning i morgon blir ingrediensblandningar ett av ämnena i mässans podcaststudio.

Procudans kundchef Bent K. Vogensen och produktchef Svend Aagaard Nielsen är inbjudna för att berätta om sina erfarenheter av blandningar och vad det betyder för livsmedelsproducenter att få sina ingredienser blandade hos Procudan.

 

Blandningar underlättar produktionen

Inom blandningar hjälper Procudan livsmedelsproducenter att sätta samman och producera ingrediensblandningar utifrån deras behov.

I podcasten kommer samtalet bland annat att handla om möjligheterna med att samla flera ingredienser i en och samma blandning och vilket värde det kan skapa i kundernas produktion.

 

Lyssna på podcasten live på mässan

Podcasten spelas in tisdagen den 27 oktober kl. 10.45 och går att följa live med hörlurar under mässan på montor M9410.

Läs mer: https://www.foodtech.dk/messe/aktiviteter/live-podcast

Procudan finns dessutom på plats i hall M både tisdag och onsdag och ser fram emot att träffa kunder och samarbetspartner.

Procudan
Jungmansgatan 12
211 11 Malmö
Malmö stad
Sverige

Kontaktperson

Trine Holm
Marketing Manager
+45 31641269 tho@procudan.com
Annons Annons
BREAKING
{{ article.headline }}
0.045|