Procudan går in i podcaststudion på FoodTech
Vilka möjligheter ger det att låta Procudan blanda företagets ingredienser? Det är ett av ämnena när två av våra specialister delar med sig av erfarenheter i årets FoodTech-podcast tisdagen den 27 oktober kl. 10.45.
När FoodTech öppnar i Herning i morgon blir ingrediensblandningar ett av ämnena i mässans podcaststudio.
Procudans kundchef Bent K. Vogensen och produktchef Svend Aagaard Nielsen är inbjudna för att berätta om sina erfarenheter av blandningar och vad det betyder för livsmedelsproducenter att få sina ingredienser blandade hos Procudan.
Blandningar underlättar produktionen
Inom blandningar hjälper Procudan livsmedelsproducenter att sätta samman och producera ingrediensblandningar utifrån deras behov.
I podcasten kommer samtalet bland annat att handla om möjligheterna med att samla flera ingredienser i en och samma blandning och vilket värde det kan skapa i kundernas produktion.
Lyssna på podcasten live på mässan
Podcasten spelas in tisdagen den 27 oktober kl. 10.45 och går att följa live med hörlurar under mässan på montor M9410.
Läs mer: https://www.foodtech.dk/messe/aktiviteter/live-podcast
Procudan finns dessutom på plats i hall M både tisdag och onsdag och ser fram emot att träffa kunder och samarbetspartner.