23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Food Supply
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.

Eatgood med ny marknadschef

Eatgood, som utvecklat Lightfry-ugnen som tillåter tillagning av pommes frites utan frityrolja, har anställt Anna Johansson som ny marknadschef.

Anna Johansson har erfarenhet från flera olika nivåer inom branschen och jobbat med allt från marknadsföring till försäljning men även drivit restaurang i Spanien.

– Jag ser verkligen fram emot att bidra till vår fortsatt spännande resa som vi har framför oss och att stärka vår position på marknaden. Med flertalet mässor inplanerade under andra halvåret så skall det bli intressant och inspirerande att bygga långsiktiga relationer, underlätta och möjliggöra framtida affärer och skapa en fortsatt ökad kännedom om Lightfry generellt som produkt, säger Anna Johansson i en kommentar.

På nytt jobb Se tema
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063